ZABIEGI OCZYSZCZAJĄCE

Dzięki zabiegom oczyszczającym twarzy skóra pacjenta staje się zdrowsza, świeższa i bardziej gładka.

Oczyszczanie manualne

Oczyszczanie manualne twarzy polega na ręcznym usuwaniu zaskórników, grudek i nadmiaru sebum. Po zabiegu skóra staje się odświeżona oraz łatwiej przyjmuje substancje aktywne zawarte w kosmetykach. Zabieg trwa około 2 godzin i przeprowadzany jest na twarzy, szyi i dekolcie oraz na ramionach i plecach. Oczyszczanie twarzy i poleca się osobom, które mają skórę trądzikową, łojotokową lub tłustą. Stosuje je również na skórze normalnej i mieszanej w celu jej dokładnego oczyszczenia i wyeliminowania zaskórników czy grudek. Po zabiegu oczyszczania manualnego skóra staje się delikatna i miękka w dotyku.

Oczyszczanie wodorowe

Zabieg oczyszczania wodorowego polega na wprowadzaniu w głąb skóry mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru, które oczyszczają komórki skóry. Wodór wprowadzany jest za pomocą strugi wody pod zwiększonym ciśnieniem. Zabieg powstrzymuje na pewien czas proces starzenia skóry, ponieważ neutralizuje szkodliwe wolne rodniki. Oczyszczanie wodorowe jest zabiegiem bezinwazyjnym, bezbolesnym i bezpiecznym. Jest to zabieg całoroczny, nie uwrażliwia na promienie słoneczne i jest zalecany dla osób w każdym wieku, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Skóra po zabiegu oczyszczania wodorowego ostaje się dogłębnie nawilżona, odświeżona, zrewitalizowana, odżywiona, napięta i ujędrniona.

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to nowoczesny sposób głębokiego oczyszczania skóry. Peeling kawitacyjny wykorzystuje ultradźwięki, które prowadzą do rozbicia i usunięcia martwych komórek naskórka. Usprawnia on przepływ krwi i limfy, zapewniając skórze dotlenienie i pobudzając komórki do naturalnej odbudowy i regeneracji. Peeling kawitacyjny wygładza też drobne zmarszczki, przynosząc delikatny efekt odmłodzenia skóry. Po zabiegu skóra jest dobrze oczyszczona, odświeżona i bardziej napięta..

Peelingi chemiczne

Peeling chemiczny zwany też chemabrazją polega na złuszczeniu martwego naskórka za pomocą odpowiednio dobranych substancji chemicznych. Stosuje się zazwyczaj jedną lub kilka substancji złuszczających w celu osiągnięcia kontrolowanego uszkodzenia naskórka. Dobór preparatu zależy od potrzeb pacjenta. Peeling chemiczny może być mniej albo bardziej intensywny. Zabieg najczęściej wykonuje się na twarzy, dekolcie oraz plecach. Efektem zabiegu jest nabranie przez skórę zdrowszego i jaśniejszego wyglądu, wyrównanie przebarwień oraz spłycenie blizn i drobnych zmarszczek. Peelingi chemiczne są bardzo skuteczne i dają długotrwałe efekty.